رئیس حوزه هنری در اصفهان:

فیلم‌های سینمایی باید متناسب با نوع مخاطب اکران شوند

شناسهٔ خبر: 3953678 -
اصفهان - رئیس حوزه هنری گفت: مسئولان باید در اکران فیلم‌ها به گروه سنی مخاطب توجه کنند چراکه این مسئله یکی از موارد مهم در استقبال مردم از سینماها محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن مومنی شریف شامگاه شنبه در مراسم افتتاح پردیس سینمایی چهارباغ اظهار داشت: در طول سال‌ها گذشته سینما خانواده چهارمین سینمایی است که در استان اصفهان پس از بازسازی افتتاح می‌شود و امیدواریم تا پایان سال پردیس سینمایی ساحل نیز به این مجموعه اضافه شود.

وی افزود: مطابق دستور رهبر معظم انقلاب تاکنون سه سینما در اصفهان به حوزه هنری واگذار شده است که از این میان در طول دو سال گذشته دو سینما افتتاح شده است.

رئیس حوزه هنری با اشاره به اینکه با بازسازی سینما ساحل تعهد ما در اصفهان به پایان می‌رسد، ابراز داشت: در برخی استان‌ها سالهاست حتی یک سینما نیز به بهره‌برداری نرسیده است و بر این اساس  همت اصفهانی‌ها جای تبریک دارد.

وی ادامه داد: در سال گذشته وهمچنین امسال ۳۰ درصد تماشاگران سینمایی کشور از سینماهای حوزه هنری استفاده کردند در حالیکه ما ۲۰ درصد سینماهای فعال کشور را در اختیار داریم.

مومنی شریف عدم توجه برخی خانواده‌ها به سینما را جدای از موضوع اقتصادی مرتبط با نوع تولید فیلم‌های سینمایی دانست و ابراز داشت: اگر مردم بر پرده سینما عزت مندی و افتخار خود را ببینند و با دل‌هایی پر از امید از سالن‌ها خارج شوند، سینمای ما نیز راه به سوی رونق می‌گشاید.

وی نوع سالن‌ها و امنیت آن  را در استقبال مردم از سینما موثر برشمرد و گفت:  باید به این نکته دقت کنیم که بسیاری از فیلم‌ها برای تمام مردم قابل استفاده نیست.

رئیس حوزه هنری اضافه کرد: سال گذشته فیلمی بر پرده‌های سینما اکران شد که تماشای آن برای عموم آزاد بود اما در دیگر کشورها برای آن محدودیت سنی گذاشته شد؛ ما نیز اعتراضاتی از سوی خانواده‌ها نسبت به آزادی تماشای این فیلم در تمام اقشار سنی داشتیم.

وی اضافه کرد: بر این اساس از مسئولان این درخواست را داریم که  در نوع انتخاب فیلم‌ها و تذکر گروه سنی دقت لازم را مبذول کنند چراکه این مسئله نیز یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در استقبال مردم از سینما محسوب می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 3 =