رئیس کل دادگستری لرستان:

تصمیم‌گیری تحت فشار نمایندگان مصیبت است/بر اساس مصالح اقدام شود

شناسهٔ خبر: 4086880 -
خرم آباد- رئیس کل دادگستری استان لرستان با اشاره به اینکه اگر تصمیمات دولت تحت فشار نمایندگان است، این یک مصیبت و بدعت است، گفت: تصمیمات دولت بر اساس مصالح مردم باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر بدری صبح امروز پنجشنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم با اشاره به اینکه وضعیت مطلوبی در بخش های مختلف در استان نداریم، اظهار داشت: سرانه درامدی مردم در لرستان و سیستان و بلوچستان، پایین ترین سرانه درآمدی در کشور است.

جایگزینی انجام خدمات عمومی به جای حبس پیگیری شود

وی با بیان اینکه استانی که همه امکانات را دارد، جوان با استعداد و نیروی خوش فکر و پر تلاش دارد، جای تاسف است که از نظر سرانه درآمدی در پایین جدول باشد، تصریح کرد: باید به فکر راه حل باشیم، نتیجه عدم اقدام این می شود که جوان ها دست به ناهنجاری ها می زنند و در نهایت به زندان می روند.

رئیس کل دادگستری استان لرستان یادآور شد: این راه حل نیست که جوانان با استعداد را در گوشه زندان کنار آدم های خطرناک ببریم و قانون جایگزین کردن انجام خدمات عمومی به جای حبس و زندان در همین راستا تدوین شده است.

بدری با اشاره به اینکه همه کسانی که پای شان به دادگاه باز می شود آدم های خطرناکی نیستند و ۸۰ تا ۹۰ درصد این افراد به دلیل شرایط زندگی نامناسب و محیط نامطلوب به ندان رفته و محاکمه شده اند، افزود: قانون در این رابطه پیش بینی کرده است که به جای حبس از این افراد در خدمات عمومی در سطح دستگاه ها و سازمان های مرتبط استفاده شود.

نگران وضعیت استان هستم

وی با بیان اینکه با این آمارهایی که می بینم خیلی نگران وضعیت استان هستم، تصریح کرد: وقتی برنامه ریزی استان متزلزل باشد، وضعیت استان به این شکل می شود.

رئیس کل دادگستری استان لرستان با تاکید بر اینکه نمی خواهم دفاع شخصی از کسی کنم و یا بگویم که تغییرات مدیران درست است یا نه، افزود: در طول ۴ سال هیچکس نمی تواند نتیجه برنامه ها را ببیند، اگر تصمیمات دولت تحت فشار نمایندگان است این یک مصیبت و بدعت است.

بدری با اشاره به اینکه تصمیمات دولت باید برای مصالح باشد نه برای رضایت یک نماینده، ادامه داد: اگر عزل و نصب ها کارشناسی شده است بحثی نیست اما اگر بده بستان است که به شما رای می دهیم به شرط فلان خدمت و تغییر، این یک مصیبت است.

ضرر دخالت نمایندگان در عزل و نصب ها به مردم می رسد

وی با بیان اینکه نمایندگانی که در عزل و نصب ها دخالت می کنند در واقع اصل تفکیک قوا را زیر سوال برده اند، تصریح کرد: ضرر این اقدامات برای استان خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان لرستان با تاکید بر اینکه نماینده ای که موفقیت خود را در اولویت قرار دهد دلسوز منطقه شما نیست، افزود: کسی که خواسته هایش هدفمند است نه برای مردم و بهبود وضعیت معیشتی آنها، برای یک منطقه مفید نخواهد بود.

بدری یادآور شد: این امر که چون فلان شخص با من نیست، یک مدیر توانمند و اجرایی را برکنار کند درست نیست.

وی با بیان اینکه امروز شهرستان نورآباد جزو مناطق محروم کشور است و یک مدیر توانمند و باشهامت باید در این منطقه و یا در شهرستان کوهدشت خدمت کند، تصریح کرد: در لرستان دشت های حاصلخیز بسیاری وجود دارد و چرا با وجود این نعمت ها، مردم لرستان باید فقیر باشند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 10 =