رییس اتاق اصناف شهرستان ورامین:

رکود حاکم بر بازار اجازه ایجاد نمایشگاه فصلی را نمی دهد

شناسهٔ خبر: 4086905 -
ورامین- رییس اتاق اصناف شهرستان ورامین گفت: رکود حاکم بر بازار اجازه ایجاد نمایشگاه فصلی را نمی دهد .

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس میری، صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت اقتصادی اصناف گفت: طی سال های گذشته به دلیل رکود بر بازار و مسائلی همچون تورم ، کسبه و بازاریان شرایط اقتصادی خوبی را سپری نکردند.

وی گفت: وضعیت حاکم بر بازار مسکن به تنهایی سهم بزرگ از این رکورد را در اختیار دارد و مردمی که توان مالی خرید نداشته باشند، قطعا به دنبال اجناس ارزان می روند که در این مرحله اجناس چینی و خارجی خریداری می شود که خود موجب  بیکاری و تعطیلی واحدها تولیدی داخلی شده است.

رییس اتاق اصناف شهرستان ورامین افزود: تمام سعی و تلاش  دولت تحریک اقتصاد کشور و افزایش قدرت خرید مردم است که در این مسیر با مهار تورم  و تثبیت قیمت ارز موفقیت های داشته اما موجب افزایش قدرت خرید مردم نشده است.

وی با اشاره به چرایی  عدم برگزاری نمایشگاه پائیزه گفت:  به دلیل رقابت  بین کسبه در حال حاضر ۸۰ درصد مغازه داران  اجناس خود را  در استانه بازگشایی مدارس با تخفیف های زیاد می فروشند و دیگر نیازی به ایجاد نمایشگاه های عرضه فوق العاده نیست.

رئیس اتاق اصناف ورامین گفت: شرایط بازار به شکلی است که کسبه برای فروش بیشتر  تخفیف بیشتر را مد نظر قرار دادند و همین امر رقابت بین مغازه داران را تشدید کرده  که منافع  مردم و کسبه در این مسیر تامین می شود

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 11 =