فرماندار سلطانیه:

جشنواره روستا در معرفی آثار میراث سلطانیه موثر است

شناسهٔ خبر: 4087039 -
زنجان- فرماندار سلطانیه گفت: برگزاری جشنواره روستا در استان زنجان در معرفی بیش از پیش آثار میراثی و ظرفیت های گردشگری سلطانیه بسیار موثر است.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز خالقی ظهر پنجشنبه در حاشیه  نخستین جشنواره روستا  در جمع خبرنگاران، افزود: فلسفه برگزاری این برنامه تاثیرگذار بایستی فرصت دهی به مناطق و روستاهای مختلف استان و نمود دادن ظرفیت های فرهنگی، اقتصادی، اقلیمی، جغرافیایی است.

وی اظهار کرد: این جشنواره این امکان را برای روستاها و روستاییان فراهم می سازد تا با گستردگی تمام، فرهنگ، آداب، رسوم و سنن پیشه خود را به منصه ظهور رسانند.

فرماندار سلطانیه گفت: در غرفه های این شهرستان محصولات باغی، زراعی و  دامی نظیر رازیانه، فندق، زیره، گل محمدی، سیب، گلابی، لبنیات، رشته، آش رشته  که قابلیت صادرات به عنوان یک برند مطلوب را دارند، به نمایش گذاشته شده است.

خالقی تاکید کرد:  آثاری از صنایع دستی هنرمندان اهل شهرستان سلطانیه اعم از کیف چرم، گلیم، جاجیم که معرف فرهنگ و پیشینه این مرز و بوم می باشند، نمایش داده شده و یا عرضه می شوند.

خالقی افزود: این شهرستان۹ غرفه حاوی ۵ غرفه ویژه نمایشگاه و ۴ غرفه ویژه عرضه، تمامی مساعی خود را در معرض نمایش گذاشته تا آثاری از حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی را در این غرفه ها در معرض دید همگان قرار داده و اسباب درآمدزایی برای اقشار روستاییان را میسر سازند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از رویکردهای نمایشگاهی غرفه های شهرستان سلطانیه معرفی بیش از پیش آثار میراثی و صبغه های گردشگری سلطانیه است. 

فرماندار سلطانیه افزود: در راستای آگاه سازی بیشتر و معرفی مضاعف فرهنگ ها، آداب و سنن روستاها می توان برگزاری این کنگره ها و گردهمایی ها را عمدتاً در مراکز بخش ها و روستاهای بزرگ صورت عملی بخشید و بدین طریق عرصه لازم برای شناساندن ظرفیت ها و پتانسیل های روستایی را ممکن ساخت.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 1 =