درخواست مجدد ۲ حزب مطرح کُرد برای به تعویق انداختن همه پرسی

شناسهٔ خبر: 4093063 -
۲ حزب مطرح کرد با صدور بیانیه مشترک مجددا خواهان به تعویق افتادن همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، در بیانیه مشترک جنبش التغییر و جماعت اسلامی کردستان عراق آمده است: برگزاری این همه پرسی در شرایط نامساعد کنونی کمکی به استراتژی ها نمی کند و این اقدام خطری برای آینده ملت ما به شمار می آید.

پیشتر نیز این ۲ حزب در بیانیه ای مشترک بعد از نشست رهبرانشان در سلیمانیه اعلام کرده بودند که خواستار موکول شدن برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به زمانی بهتر و طی روند قانونی آن از سوی پارلمان اقلیم هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما از طرفهای سیاسی کردستان می خواهیم تا به درخواستهای بین المللی مبنی بر به تعویق انداختن همه پرسی اقلیم کردستان پاسخ مثبت دهند. این همه پرسی در کرکوک و مناطق مورد نزاع به درگیریهای مسلحانه و آشوب و احتمال از دست دادن این مناطق می انجامد. وقوع درگیری میان نیروهای پیشمرگ و عراقی به نابودی اوضاع امنیتی کنونی در بیشتر مناطق کردستان و سخت شدن اوضاع برای ساکنان آن منجر می شود.

عبدالقادر محمد یکی از نمایندگان ائتلاف کردستان تاکید کرد که بررسی سخنان مقامات بغداد و کردستان این کشور نشان از احتمال پذیرش طرح ارائه شده از سوی برخی کشورها در خصوص همه پرسی دارد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 7 =