استاد حوزه علمیه قم:

تبلیغ بدون مطالعه و پژوهش اثرگذار نخواهد بود

شناسهٔ خبر: 4093073 -
بجنورد- استاد حوزه علمیه قم گفت: مطالعه و پژوهش دو اصل مهم در تبلیغ است ازاین‌رو باید مبلغ هرلحظه بر علم خود افزوده کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله هادی عباسی ظهر چهارشنبه در همایش بصیرتی طلایه‌داران تبلیغ اظهار کرد: با توجه به اینکه جامعه امروز در حال تحول است ضرورت دارد مبلغ بامطالعه فراوان و علمی به‌روز بر روی منبر بنشیند.

آیت‌الله عباسی افزود: روحانی موفق با تبیین و شیوه‌های مختلف بیان، مسیر راه هدایت را برای مردم باز می‌کند.

وی بابیان اینکه انبیاء الهی با شیوه گفتمان دین اسلام را تبلیغ کردند، تصریح کرد: روحانیون نیز با تبعیت از روش ائمه اطهار (ع) در منبر و مساجد تبلیغ کنند.

استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد: ضرورت دارد مبلغان برای ایام محرم کتاب مقتل را تهیه و در کنار دیگر سخنان خود برای مردم بازگو کنند.

آیت‌الله عباسی تبلیغ چهره به چهره را بهترین شیوه اعلام کرد و افزود: وقتی مردم پای منبر بنشینند به‌خوبی گوش فرا می‌دهند به‌ویژه در ایام محرم که استقبال بیشتر است.

وی بابیان اینکه در ایام محرم نیاز به موضوع شناسی و تبیین اهداف حرکتی ولی داریم گفت: حسن النظام و احسن الکلام یک مبلغ عبور برای مردم است.

وی همچنین بابیان اینکه ولایت استمرار نوبت و رسالت است، اظهار کرد: اگر تمام عمر برای داشتن ولی که به‌عنوان چراغ هدایت است سجده شکر گذاریم بازهم کم است.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر انسان نتواند در درون با نفس خود مبارزه کند در برون نیز نمی‌تواند با شیاطین مقابله کند.

آیت‌الله عباسی بابیان اینکه تقوا مرتبه نیست بلکه مراتب است گفت: اگر تقوا رعایت شود به‌جایی می‌رسیم که تحقق و تخلق پیدا می‌کنیم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 12 =