رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی:

مصوبه‌ای برای جبران خسارت تاک‌داران از سوی دولت ابلاغ نشد

شناسهٔ خبر: 4098662 -
بجنورد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به خسارت ۸۰ میلیارد تومان تاک‌داران استان از بیماری سفیدک انگور، گفت: برای جبران این خسارت، مصوبه‌ای ابلاغ نشد.

عبدالله یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال گذشته آفت سفیدک انگور ۸۰ میلیارد تومان به تاکستان‌های خراسان شمالی خسارت وارد کرد که تاکنون تنها ۸۰۰ میلیون تومان و از محل منابع استانی برای کنترل این آفت هزینه شده است.

یوسفی گفت: در بخش خسارت‌های واردشده به محصولات کشاورزی تسهیلاتی پرداخت نمی‌شود چراکه بر اساس شاخص‌های سازمان مدیریت بحران، کشاورزان باید در این خصوص از بخش بیمه محصولات زراعی بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به گستره خسارت در سال گذشته، پیگیری‌هایی برای دریافت تسهیلات از محل منابع مدیریت بحران انجام شد اما متأسفانه این امر به دلیل محدودیت منابع مالی دولت در دستور کار قرار نگرفت.

وی عنوان کرد: برای کمک به کشاورزان خراسان شمالی مصوب شده است تمام باغ‌های انگور امسال از محل منابع استانی بیمه شود و سهم باغدار به‌طور ۱۰۰ درصد از سوی دولت پرداخت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی همچنین در خصوص جبران خسارت‌های ناشی از سرمازدگی محصولات کشاورزی استان گفت: برآورد خسارت‌ها انجام‌شده است.

یوسفی افزود: محصولاتی همچون کلزا یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برآورد خسارت شده که برای جبران این خسارت به کلزا کاران اعلام‌شده است اگر از بیمه مطالباتی دارند، امسال بدون اینکه پرداخت نقدی داشته باشند، کشت پاییزه خود را انجام دهند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 9 =