معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

۳۰ درصد پست های مدیریتی در اختیار زنان قرار می گیرد

شناسهٔ خبر: 4099080 -
زاهدان - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: به دستور رئیس جمهوری شتابی در دولت دوازدهم ایجاد شده که نتیجه آن در اختیار قرار دادن ۳۰ درصد از پست های مدیریتی به زنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار امشب در نشست بانوان مدیر، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و سازمان های مردم نهاد که در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان یک نمونه موفق در بعد اجتماعی و سیاست گذاری است که مردم نیز به آن اعتماد کردند و دولت نیز فرصت هایی را ایجاد کرده که وضعیت وجایگاه زنان ارتقا یابد.  

وی افزود: به دستور رئیس جمهوری شتابی در دولت دوازدهم ایجاد شده که نتیجه ی آن در اختیار قرار دادن ۳۰ درصد از پست های مدیریتی به زنان است

وی گفت: تمام کارهای ارزنده ای که در دولت یازدهم برای مردم شریف این خطه انجام شده در دولت دوازدهم جدی تر ادامه پیدا خواهد کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: دکتر روحانی در همه برنامه های انتخاباتی خود به استمرار سیاست ها و برنامه های دولت یازدهم و پیگیری تمامی مطالبات به حق مردم در زمینه های مختلف از جمله مباحث اجتماعی و نگاه به عدالت در سهم زنان از مناصب مدیریتی در دولت دوازدهم هم تاکید دارد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی برای دختران بازمانده از تحصیل از لحاظ بهداشتی و دسترسی زنان به بهداشت خصوصا بهداشت باروری انجام شده است.

وی گفت: در بحث خدمات درمانی و امکانات بهداشتی حتی در شهرهای فاقد بیمارستان شاهد پیشرفت های زیادی هستیم به ویژه خدمات درمانی که با کیفیت بالا در اختیار مادران و زنان قرار گرفته است.

ابتکار ادامه داد: همچنین اقدامات ارزنده ای توسط دولت یازدهم و دوازدهم برای توسعه کارآفرینی زنان در معرض آسیب و تحصیل کرده انجام شده است.

وی افزود: همچنین از دیگر شاخص های که باعث مطرح شدن استان سیستان و بلوچستان در سطح ملی شد می توان به حضور بانوان در مشارکت های  اجتماعی و انتخابات شوراها اشاره کرد.

وی بیان داشت: حضور بانوان در انتخابات اخیر از نرخ بسیار بالایی در این استان برخوردار بود به طوری که حضور زنان در شوراهای شهر و روستا و پذیرفتن مسئولیت ها توسط آنان در بسیاری از پست های مدیریتی در سطح استان سیستان و بلوچستان قابل توجه است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: نقش زنان در برنامه ریزی برای توسعه پایدار و استفاده صحیح از سرمایه های اجتماعی و برنامه ریزی در موضوعاتی مثل آب و محیط زیست در این استان اهمیت فراوانی دارد.

وی تصریح کرد: انتصاب زنان در سمت هایی همچون فرماندار، مدیران ارشد و معاونین استاندار در سیستان و بلوچستان حاکی از اعتماد به حضور زنان در پست های مدیریتی و توجه به توانمندی های آن ها است که از آن می توان به نگاه ویژه دولت های یازدهم و دوازدهم به حوزه زنان پی برد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 6 =